Lagerhantering 101: Hur vårt lagerteam hanterar tusentals produkter
01-06-2023

Lagerhantering 101: Hur vårt lagerteam hanterar tusentals produkter

Bakom fasaden

Hur kan vårt team på fyra personer hantera tusentals produkter? I vårt nya avsnitt av Peter's Week lyfter vi på slöjan och går bakom kulisserna på Alfotechs dagliga lagerhantering.

Följ med Peter, vår lagerchef, när han visar dig hur han praktiskt hanterar företagets omfattande lager. Förstå den halvautomatiska lagermaskinens roll och hur ett strömlinjeformat lagerhanteringssystem tar tyngden från teamets axlar och får en gigantisk uppgift att verka rutinmässig.

Vi kommer att utforska hur vi inte bara undviker fel, utan också säkerställer att lagret fylls på i tid, att det är lätt att plocka produkter och att leveranstiderna är snabba. Vi visar upp vårt intuitiva hyllsystem, som gör att vi hela tiden kan följa lagernivåerna och därför aldrig får slut på de mest efterfrågade produkterna.

Följ med på detta spännande avsnitt och få en unik inblick i vår effektiva lagerhantering i praktiken!

Luk
Logga in

Ett fel uppstod!

Glömt lösenord

Ett fel uppstod!

Ett e-postmeddelande har nu skickats till dig med instruktioner för att återställa ditt lösenord.