Peter's Week thumbnail.png

Välkommen till Peters Week

den 2 mars 2023

Vill du gå bakom kulisserna på Alfotech? 

Möt Peter, vår lagerchef, som i vår nya videoserie tar dig med i sin arbetsvecka, sina ansvarsområden och de uppgifter som hör till driften av vårt lager. Från orderhantering och teamkoordinering till kvalitets- och lagerhantering. Peter ger dig en unik inblick i vad det innebär att vara lagerchef och de områden som utgör hans arbetsvecka.  

Det här är din unika möjlighet att få en inblick bakom kulisserna hos en av Nordens ledande leverantörer av tekniska komponenter och speciallösningar till processindustrin, bland annat hur Peter ser till att vårt lager alltid fungerar så smidigt och effektivt som möjligt.  

Se avsnitt 1 nu där Peter ger en introduktion och kort förklarar hur vi gör en slangmontering med hjälp av slangpressmaskinen! 

 

Andra nyheter